Baw się stylem skandynawskim
Dekoratorzy wnętrz zachęcają do tego, by eksperymentować z doborem mebli wypoczynkowych i inspirować się stylem skandynawskim, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem i jest bardzo popularny. Chodzi o to, by fotele i sofa nie stanowiły kompletu, lecz były dobierane np. na zasadzie kontrastu kolorystycznego. Dzięki niebanalnym zestawieniom aranżacja pokoju zyskuje na oryginalności.
Fotel i Sofa w rolach głównych
Możemy na przykład mieć sofę i fotel w tym samym stylu, ale w trochę innym obiciu, innym kolorze, albo możemy też zupełnie zaszaleć, dobierając fotel kontrastowo do sofy i reszty wyposażenia salonu, dzięki temu zyskując jeden mocniejszy akcent we wnętrzu.
Do nowoczesnej kanapy można np. dobrać fotel w stylu antycznym z eleganckim poduszkami lub na odwrót. Dekoratorzy podkreślają, że niekoniecznie trzeba kupować nowe meble, żeby zmienić charakter wnętrza. Wystarczy zdać się na swoją wyobraźnię lub poszukać inspiracji w fachowych czasopismach czy w internecie.
Zmień łatwo wystrój wnętrza swojego salonu
Łatwo możemy zmienić wystrój salonu w niedrogi sposób, wybierając fotele, które mają wymienne pokrycia (coraz więcej producentów umożliwia zakup dodatkowego pokrycia do swojego mebla). Wtedy możemy mieć na przykład trzy różne pokrycia i zmieniać je w zależności od humoru albo od pory roku. Dobrą propozycją jest także zabawa tekstyliami: możemy dobrać kolorowe poduszki, pledy.
Modne są również fotele wyplatane z wikliny i rattanu. Ich ażurowa konstrukcja sprawia, że nie zagracają salonu, a dzięki nim wnętrze nabiera charakteru. Dekoratorzy tłumaczą, że chodzi o to, by było oryginalnie i stylowo, a przede wszystkim wygodnie.
Dla Polaków fotel jest nieodłącznym elementem dobrze urządzonego i przytulnego salonu. Zazwyczaj starają się dobierać fotel do sofy, czyli stawiają na ten sam materiał i ten sam styl. Najchętniej wybierają tradycyjne, klasyczne, miękkie fotele. My staramy się zachęcać Polaków zarówno do bardziej odważnego meblowania salonu, jak i bardziej skandynawskiego podejścia. Skandynawski nie znaczy nudny, czy szary.
Zdjęcia użyte w artykule:
designed by Rawpixel.com - Freepik.com
designed by Vanitjan - Freepik.com